Європейський театральний центр (ЄТЦ) «Краків» – це не просто театр, а новітня мистецька інституція. Це перший в Україні театральний крок до ЄС, адже центр пропонує сучасну альтернативну форму організації, яка складає більшість у країнах Європи. ЄТЦ об’єднує 7 театрів і пропонує для дорослих і маленьких глядачів широкий вибір різних стилів, жанрів, форм. Ініціатором ЄТЦ «Краків» стала Асоціація діячів незалежних театрів, а театрами засновниками проекту - група незалежних театрів від досвідчених до зовсім молодих - КИЇВ, МІСТ, ТСДІК, ПЕРЕТВОРЕННЯ, ГАЙДАМАКИ, до них приєдналися КХАТ, ШПІЛЬ, а також у планах – гастрольні та «гостьові» вистави.
У діючому репертуарі Центру – різні напрями. Це і світова класика – В.Шекспір, Лопе де Вега, А.Чехов, Г.Фігейредо, і українська – Т.Шевченко, Г.Квітка-Основ’яненко, О.Вишня, і новітня драматургія – М.Вішнєк, Т.Кацаров, Д.Христов, Н.Неждана. Також Центр пропонує розмаїтий репертуар для дітей – від нових версій народних казок до оригінальних сучасних. ЄТЦ поєднує світовий та український досвід вільних творчих груп. Центр «Краків» має широкий спектр діяльності: створення і прокат вистав незалежних театрів різних типів; гастролі «гостьових» вистав з інших міст України та країн; організацію студій, майстер-класів, тренінгів. Центр планує розширення мистецьких акцій: перформанси, концерти, виставки, сценічні читання. За умови належного обладнання, можливе й поновлення кінопрокату. Важливим напрямом є створення майданчику для спільних міжнародних проектів. А також - благодійна діяльність: підтримка родин воїнів АТО, біженців.
Ідею центру підтримала комісія з питань культури Київради у вересні 2015 (зокрема завдяки дієвій підтримці депутатів П.Бригинця, О.Маляревича), а вже 23 жовтня відбулося відкриття ЄТЦ. Нині «Краків» переобладнується і ремонтується силами митців. Також у Центрі діє акція «іменних крісел» для великої зали. Кожен має можливість приєднатися до оновлення Центру і вписати своє ім’я в історію (кожне крісло має табличку з іменем і прізвищем мецената). Цей проект є першим, але ми сподіваємось на продовження ідеї в Києві і загалом в Україні. За світовою практикою таких майданчиків для незалежних театрів в Україні мають бути сотні (наприклад, в одному Парижі понад 500, а площа і кількість населення Франції і України - близькі). Театральний простір потребує реформування за світовими стандартами, і заснування театральних центрів – одна з головних засад асоціації України з ЄС. Тому підтримка «Європейського театрального центру» сьогодні - це європейське театральне майбутнє України.